img
Ekonomi Haberleri

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 52, motorinin litre fiyatına 50 ve LPG'nin litre fiyatına 45 kuruş zam geldi.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin, motorin ve LPG'ye zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’na (EPGİS) göre, Ankara'da ortalama 8,20 liradan satılan benzinin litre fiyatı 8,72 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 8,15 liradan 8,67 liraya, İzmir'de 8,22 liradan 8,74 liraya çıkacak.

Ankara'da ortalama 8,27 liradan satılan motorinin litre fiyatı 8,77 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 8,21 liradan 8,71 liraya, İzmir'de 8,29 liradan 8,79 liraya çıkacak.

LPG'nin litre fiyatı da Ankara'da ortalama 6,95 liradan 7,40 liraya, İstanbul'da ortalama 6,90 liradan 7,35 liraya ve İzmir'de 6,78 liradan 7,23 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


İlginizi Çekebilir

 • img

  Binance, spot işlemleri etkileyen bir durumun ortaya çıktığını açıkladı.

  Ekonomi Haberleri
  Haberi İncele
 • img

  Son Dakika! Dolar, altın ve eurodan yeni rekor! Kur 12 lirayı gördü

  Ekonomi Haberleri
  Haberi İncele
 • img

  Benzin, motorin ve LPG'ye zam

  Ekonomi Haberleri
  Haberi İncele
 • img

  Asgari ücrette rakamlar ortaya çıkmaya başladı! İşte masadaki 3 farklı zam senaryosu

  Ekonomi Haberleri
  Haberi İncele
 • img

  Dolardaki yükseliş nerede duracak?

  Ekonomi Haberleri
  Haberi İncele